KONST / Litografier / Serigrafi 9941064
*
nr 994 1064
David Larsson
(1898-1976), Sverige
Serigrafi, 2 st, David Larsson, 250-upplaga, bladets mått: 102x27, 72x72
David Larsson, svensk bildkonstnär född 1898 i Myckleby på Orust, död 1976 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:11:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 20:06:17
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
David Larsson
David Larsson, svensk bildkonstnär född 1898 i Myckleby på Orust, död 1976 i Göteborg.
Läs mer om David Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: david larsson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3159 Serigrafi
Axel Bengtsson (1905-1976), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44
-
3058 Serigrafi
efter Andy Warhol, yttermått inklusive ram: 84,5x84,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:05
-
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:33
*
David Larsson
David Larsson, svensk bildkonstnär född 1898 i Myckleby på Orust, död 1976 i Göteborg.
Läs mer om David Larsson
nr 994 1064
David Larsson
(1898-1976), Sverige
Serigrafi, 2 st, David Larsson, 250-upplaga, bladets mått: 102x27, 72x72
David Larsson, svensk bildkonstnär född 1898 i Myckleby på Orust, död 1976 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 20:06:17 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
David Larsson
David Larsson, svensk bildkonstnär född 1898 i Myckleby pÃ¥ Orust, död 1976 i Göteborg.Läs mer om David Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: david larsson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3159 Serigrafi
Axel Bengtsson (1905-1976), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44 -
3058 Serigrafi
efter Andy Warhol, yttermått inklusive ram: 84,5x84,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:05 -
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:33